1.5 C
Skopje
March 15, 2019
Feja Islame

Si pasoje e aksidentin humbjen jeten dy prinderit, pas vete lane 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç (Video)

Dhimbje e madhe! Urgjente!

Ditën e dielë ka ndodhur një aksident në Peshkopi ku humbi jetën një çift, Gentian dhe Klodiana Karazajmi, 34 – 28 vjeç.
Për të mos mjaftuar kjo dhimbje e madhe, prindërit kanë lënë 4 fëmijë jetimë, katër vajza të vogla të moshës 14, 11, 8 dhe 2 vjeç.
Familja jeton në varfëri ekstreme, në Peshkopi. Nisur nga ky rast, i shprehim ngushëllimet familjes dhe nisim fushatën për një shtëpi për familjen. Këto ditë të vështira jemi pranë tyre. Gjyshi i fëmijëve dhe vajza e madhe bëjnë apel, pasi familja nuk ka asnjë të ardhur dhe gjenden në situatë tepër të vështirë.
Të bëhemi bashkë të gjithë për tja lehtësuar sadopak dhimbjen!
Ju lutem shpërndajeni!

Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.

GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendrysheal.

PayPal & Credit Cards: https://ffn.al/en/donate-2/

Numrat e llogarisë :
Fondacioni Fundjavë Ndryshe
Raiffeisen Bank

SWIFT CODE – SGSBALTX

0011184027 – ALL – AL76202110130000000011184027
0021184027 -EUR – AL61202110130000000021184027
0031184027 -USD – AL46202110130000000031184027

“Bamirësia nuk të varfëron”
#fundjavendryshe✅ Shiko videon

https://www.facebook.com/watch/?v=359187971474711

 

Artikuj të ngajshëm

Idhujt e gjallë: Lat, Uzza dhe Menat!

shprehja

NJERIU DHE BOTA TJETËR

shprehja

Urtësia e mjekësisë profetike: Mjalti – Dr. John Andrew Morrow

shprehja