May 16, 2021
Portali Shprehja

Si pritet të ndahet pasuria 127 bilionë dollarë mes çiftit Gates – Iliria News Agency

Bill Gates dhe bashkëshortja e tij, Melinda kanë njoftuar të gjithë se do ndahen, në mënyrë të pjekur. Por të gjithë mendojnë, si do ndahet pasuria 127 bilionë dollarë mes tyre?

DailyMail shkruan se pasuria tyre përfshinë shtëpi në 5 shtete, makina, përfshirë një Porche 2 milionë dollarë, një koleksion arti, duke përfshirë 30 milionë dollarë libra dhe skica nga Leonardo Da Vinci. Sigurisht edhe anije private.

Gjithashtu, çifti është pronar i 242,000 hektarë tokë bujqësore në 18 shtete të ndryshme në SHBA. Dailymail shkruan më tej se çifti gjithashtu kanë shkruar trashëgiminë para se të vdesin, ku shkruhet se të tre fëmijët do marrin 10 milionë dollarë secili.

Të Ngjajshme

Bajden biseda telefonike me Abas dhe Netanjahun, çfarë pritet të ndodhë? – Iliria News Agency

admin

Çfarë është Hamas, grupi që sundon Gazën? – Iliria News Agency

admin

Sa i transmetueshëm është varianti indian i Covid-19 që po përhapet në gjithë botën? – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment