March 25, 2023
Portali Shprehja

Si të dobësoheni sipas rregullit 50:50?

Mjeku amerikan Jon A. McDougall doli me një rregull 50:50 që shumë arritën të humbnin peshë më shpejt. Libri „ Solucioni i Starch “ thotë se çfarë do të thotë kjo.

Përkatësisht, duhet të filloni çdo vakt me supë, sallatë ose fruta. Gjithmonë mbushni 50% të pllakës suaj me ushqime të pasura me niseshte, dhe pjesën tjetër 50% me ushqime pa niseshte.

Ushqimet me një përmbajtje të lartë niseshte përfshijnë: makarona, bizele, patate, fasule, oriz kafe, elb, etj.

.

Të Ngjajshme

Të punësuarit në Ministrinë e Kulturës në protestë, kërkojnë rritje të pagave

Rusia vazhdon sulmet në rajonin lindor të Donjeckut, Zelenski bën thirrje për më shumë armë

Zyrtarizohen detajet e akordit në mes Bajernit dhe Tushellit

Leave a Comment