September 24, 2022
Portali Shprehja

Si të qëroni më shpejt dhe më lehtë specat e pjekur për ajvar?

Në stinën e dimrit, ajvari është një pjesë e pashmangshme. Për ta bërë atë perfekt, duhet të piqni një sasi të madhe specash dhe t’i qëroni. Amvisat me eksperiencë përdorin rregullisht truke për ta bërë më të lehtë të gjithë procesin.

Prandaj është mirë që nëse jeni duke u përgatitur për të bërë ajvarin tuaj të parë, të përdorni një truk të vogël që do t’jua lehtësojë punën.

Sapo të piqni specat, menjëherë mbulojini ose lidhini në një qese plastike. Më pas i vendosim në një enë të thellë dhe i mbulojmë me film plastik. Ose vendosini në një tenxhere dhe më pas mbulojini me kapak.

Specat e pjekur lëshojnë lëngje dhe avull të tepërt, kështu që kjo e zbut lëkurën dhe mund ta hiqni lehtësisht.

.

Të Ngjajshme

Ekspertët në Shqipëri për sulmet kibernetike nga Irani: Është një luftë e pashpallur

Si ndikon në trup gjumi me çorape gjatë periudhës së ftohtë?

Qindra njerëz të arrestuar nga protestat e së shtunës në Rusi

Leave a Comment