December 3, 2020
Portali Shprehja

Sigurdsson fantastik te Islanda, siguron finalen e madhe ndaj Hungarisë (VIDEO)

Hungaria, Islanda dhe Maqedonia e Veriut vazhdojnë më tej në rrugën drejt Europianit!

Fitorea e thellë në Sofje për Hungarinë në playoff-in e Euro 2020! Maxharët shënuan tre gola dhe fluturuan për në finale ku do të gjejnë Islandën, e cila me një super Sigurdsson (dy gola dhe një i anuluar) mposhti Rumaninë, që arriti të realizonte me Maxim me penallti, por kjo nuk mjaftoi.

 

Maqedonia e Veriut gjithashtu fitoi 2-1 kundër Kosovës: Pandev dhe shokët e tij të skuadrës tani duhet të merren me Gjeorgjinë, e cila mundi Bjellorusinë 1-0 në ndeshjen që filloi në 18:00.

.

Të Ngjajshme

CHAMPIONS: Juventusi tregon forcën ndaj Dinamo Kiev! Ronaldo gjen golin e 750-të në karrierë. Tani mbetet “Camp Nou” (VIDEO)

admin

CHAMPIONS: PSG hakmerret ndaj United, gjithçka do të vendoset në javën e fundit

admin

CHAMPIONS: Messi out? Asnjë problem! Barcelona zbavitet me super Dembele (VIDEO)

admin

Leave a Comment