March 21, 2023
Portali Shprehja

“Silura” e Camavinga, tranversa dridhet dhe i vjen në ndihmë Liverpool! Alisson kryen mrekulli ndaj Vini Jr (PAMJET)

Ndeshje e bukur ne “Santiago Bernabeu” mes Real Madrid dhe Liverpool. Sfide e hapur me te dy skuadrat qe kane provuar te gjejne golin edhe pse shanset e pastra i ka pasur skuadra e Ancelottit me Vinicius Jr qe ka pare Alison te kryeje mrekulli teksa dy goditje te forta te Kroos dhe Modric kane vene jo pak ne rrezik porten e “Reds”

Por, goditja me e bukur ishte ajo e Camavinga, qe ka leshuar nje te djathte silure ne hyrje te zones dhe vetem trau i portes ka bere qe Alisson te shpetoje nga goli. Per Reds Salah ka qene ai qe ka ndezur motoret…

TRANVERSA E CAMAVINGA – VIDEO

Prag ndeshjet – Pas fitores spektakolare 2-5 në Anfield ndaj Liverpool, Los Blancos janë një hap larg kalimit në çerekfinale të Champions League. Në anën tjetër, Klopp do të bëjë të pamundur për të përmbysur Realin në Bernabeu. Los Blancos do të zbresin në fushë me skemën 4-3-3, ndërsa të kuqtë me skemën 4-3-2-1.

Formacionet zyrtare | Real Madrid: Courtois , Carvajal , Militão , Rüdiger , Nacho , Kroos , Camavinga , Modric , Valverde , Benzema , Vini Jr. Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner; Salah, Gakpo, Jota, Nunez

Napoli fitoi ndeshjen e parë 0-2 ndaj Frankfurt ndeshjen në Gjermani dhe është favorite për të vazhduar në çerekfinale. Rrahmani e nisur titullar sfidën, ndërsa Spalletti nuk ka kursyer lojtarët më të mirë në fushë.

Formacionet zyrtare |  Napoli: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Eintracht Frankfurt: Trapp; Buta, Ndicka, Tuta; Knauff, Rode, Sow, Lenz; Gotze, Kamada; Borre.

.

Të Ngjajshme

Rrezikon rënien nga liga, klubit të famshëm anglez i hiqen 3 pikë! “Nuk po paguhen rrogat…”

admin

Ylli i ri në Premier League u ble thjesht 3 mln euro dhe sot Man United e do me çdo kusht!

admin

Pse prekja e Vlahovic u zhduk nga VAR-i gjatë polemikave te Inter-Juve: top i pastër me dorë! (PAMJET)

admin

Leave a Comment