March 25, 2023
Portali Shprehja

Simone Inzaghi i shqetësuar pas humbjes ndaj Spezias: “Do të jetë një natë shumë e keqe” Numrat e Interit në transfertë si ekip mbijetese

24 gola të pesuar 13 ndeshje jashtë fushe. Ky është bilanci shumë zhgënjyes i Interit jashtë shtëpisë në këtë kampionat: vetëm Cremonese dhe Salernitana kanë pësuar më shumë gola se Nerazzurrët jashtë shtëpisë në këtë ligë, 26 në të dyja rastet. Për më tepër, siç theksoi Opta, ai ishte nga Seria A. 1947/1948 që Nerazzurrët nuk shfaqën një bilanc kaq negativ në këtë moment të sezonit.

“Ka zhgënjim, do të jetë një natë e keqe, por të martën kemi një finale të tetë. Më dhemb, erdhi në mënyra të ndryshme nga të tjerat. Ne hodhëm gjithçka në fushë, ndoshta na duhej pak më shumë keqdashje. Nuk duhet te shkonim ne pushim me rezultatin 0-0 me rastet qe kishim! E kemi për detyrë të përpara dhe unë marr përgjegjësinë për humbjen. Duhet të ishim më cinikë, duhet te dilnim më të fortë nga disfatat edhe nëse do të kishte më shumë këtë vit.Rezultati nuk na kënaq”.

Lukaku u kthye drejt pankinës te penalltia e pjeses se pare sepse donte ta gjuante, a ishte ai ekzekutuesi i caktuar i penalltisë? “Lukaku dhe Lautaro janë dy te zgjedhurit tanë, nuk kishte ndodhur kurrë që të dy të ishin në fushë. Dragowski ishte shumë i zoti, do të përqendrohesha në 30 goditje në portë. E merituam golin më shpejt, por e pesuam… dhe e pesuam edhe pasi barazuam”.

Nuk ishte e njëjta disfatë në Bolonjë, a keni folur tashmë me ekipin? “Jo nesër, ne do të kthehemi në Appiano dhe do të kemi shumë kohë për ta analizuar atë. Duhet të vazhdojmë, futbolli nuk bën ulje dhe ne shkuam për t’u përshëndetur tifozëve tanë dhe ata nuk ishin të lumtur. Në fushë, skuadra dha, nuk na pëlqen një i mundur në këtë mënyrë. Duhet të vendosim më shumë keqdashje dhe bindje në të”.

Por pjesa e parë ishte e mrekullueshme. “Djemtë u afruan mirë, ne morëm dy goditje në portë dhe dy gola. Ne e dimë rrugën tonë në San Siro, duhet ta ndryshojmë këtë trend jashtë shtëpisë. Pavarësisht asaj që krijuam, kjo disfatë na dëmton, ky është futbolli. Të martën është një ndeshje shumë e rëndësishme”.

Si e shpjegoni këtë ecuri skandaloze ne transferte? “Është një rrugë që nuk na kënaq larg San Siros, sonte duhej të kishim më shumë bindje dhe keqdashje. Nuk besoj te fati në futboll, fati duhet kërkuar”.

.

Të Ngjajshme

Franca nga sot ka një portier të ri post-Lloris dhe Depay e pëson i pari… (PAMJET)

admin

Jo vetëm Barcelona, UEFA ka hapur hetim edhe për Juventusin! Vjen zyrtarizimi… nga klubi bardhezi

admin

Dalin prapaskenat, vetëm një futbollist ndiqte ende Nagelsmann te Bayern! Klubi nuk mund të priste…

admin

Leave a Comment