7.7 C
Skopje
December 12, 2019
Informacione Vendi

Sinani: Opozitës shqiptare në Maqedoni të Veriut i ka bë sehir dikush nga…

Arsim Sinani
Opozitës shqiptare në Maqedoni të Veriut i ka bë sehir dikush nga partitë në pushtet, kjo shihet qartë. Ska ndryshe se si të shpjegohet se pse nuk rrumbullaksohet projekti i doktrinës shqiptare opozitare përballë pushtetit aktual: LSDM, BDI, PDSH, Alternativa. Shqiptarët duan ndryshime por kjo kërkon njerëz të guximshëm që nuk bëjnë kalkulime, por i futen garës, kjo do garantonte se ky proces do e prodhojë lidershipin që e duan shqiptarët, për ndryshime. Rrugët tjera na fusin në rrethrotullim politik dhe ska rotacion politik.

Artikuj të ngajshëm

Përurohet pulla postare 25 Vjet nga themelimi i Universitetit të Tetovës

shprehja

Ndihmohen 150 familje me dru për ngrohje

shprehja

A më mirë Ali Ahmeti të largohet nga politika, apo të mbetet edhe më tej?

shprehja