January 27, 2021
Portali Shprehja

Sindikata e Postave të Maqedonisë: Të punësuarve u rrezikohen vendet e punës

Nga Sindikata e Postave të Maqedonisë thonë se falimentimi i Eurostandard Bankës seriozisht ka shkatërruar punën financiare të kompanisë. Të punësuarit frikësohen për vendet e tyre të punës dhe për ekzistencën e familjeve të tyre. Kërkojnë nga Qeveria që kjo çështje të jetë prioritet dhe të sillet vendim për fillimin e bisedimeve me një bankë të re, për shkak se pasojat financiare veçmë janë shumë të mëdha. Sindikalistët kërkojnë takim urgjent me kryeministrin Zoran Zaev.

Të Ngjajshme

Nëntë viktima dhe 394 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

admin

Autobusët në Tetovës edhe për një kohë nuk do të lëshohen në përdorim

admin

Falsifikimi i patentë shoferëve, policia heton rastin

admin

Leave a Comment