December 3, 2022
Portali Shprehja

Situata në Veri, Haradinaj propozon “samit disaditor në Amerikë”

Situata në Veri, Haradinaj propozon “samit disaditor në Amerikë”Share Button Gazeta Blic Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka përmendur disa veprime që sipas tij, duhet t’i ndërmarrë Qeveria në raport me dialogun dhe zhvillimet e fundit në vend, duke theksuar një propozim për “samit disaditor në Amerikë”.Haradinaj tha se hapi i parë duhet të jetë shtyrtja e vendimit për targa deri në marrëveshjen me Serbinë.

Më pas, ai tha se nevojitet dialog me serbët lokal, për kthimin e tyre në institucione.

Një dialog intensiv i Qeverisë me opozitën, është po ashtu i nevojshëm, vlerësoi Haradinaj.

“Veprimi i katërt që duhet ta kërkojmë të gjithë së bashku është një samit, takim disaditor në Amerikë deri në përmbylljen e marrëveshjes finale Kosovë – Serbi, në këtë rast, mes kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe përfaqësuesit të Serbisë”, tha Haradinaj.

Të Ngjajshme

Sanksione ndaj Koresë Veriore pas testimeve raketore

admin

Një shqiptare në Katar: Nuk janë të vërteta ato që shkruhen, këtu festohet 24 orë në ditë

admin

Begaj pritet në Vatikan, i flet Papa Françeskut për progresin e Kosovës

admin

Leave a Comment