October 21, 2021
Portali Shprehja

SKANDAL NË SAN SIRO! VAR dhe arbitri mundin Milanin. “Ai duhet zhdukur, ajo që bëri sonte” (VIDEO)

Arbitri i ndeshjes Milan-Atletico Madrid, turku Cakir, sonte duket se ka tejkaluar cdo limit duke mbajtur njeanshem ndeshjen.

Dhe episodi qe ishte qershia mbi torte eshte penalltia, qe akordohet per prekje me dore nga Kalulu brenda zone, por VAR injoron prekjen e Lemar me dore perpara se topi te shkonte te lojtari i Milanit.

Nga studiot e Mediaset, ish-gjyqtari Graziano Cesari analizoi episodet e movioles te Milan-Atletico Madrid 1-2:

“Unë i vlerësoj me notat 4 arbitrin kryesor Çakir dhe ata te VAR. Lemar e ka dorën e majtë të hapur për të shoqëruar më mirë topin.

Lojtari dëshiron ta prekë me dorën e tij për ta drejtuar në një pozicion më të mirë, pastaj topi shkon në dorën e Kalulu.

Faulli i parë është nga Lemar: ka një gabim nga gjyqtari, i cili nuk e sheh mirë situatën, dhe më pas gabimi i kolegut të tij në Var.

I kuqi? Kam shumë dyshime për faullin e dytë të Kessie. Ndërhyrja është padyshim e gabuar, por në kohën e duhur, nuk ka dashakeqesi, nuk ka energji disproporcionale.

Drejtimi i gjytarit kryesor nuk më pëlqen. Kur Leao goditi traversën me top, cuditerisht është Çakir ai që fishkëllon lojën dhe e ndalon per pozicion jashtë loje dhe jo asistenti i tij qe mban flamurin e ulur…”.

Pastaj vazhdon: “Cakir tashmë është përjashtuar nga Kampionati Evropian, ai bëri një finale në Berlin që mund të rishikohet plus shumë gjysmëfinale, mendoj se ka ardhur koha ta lëmë mënjanë sidomos pas shfaqjes së sonte… Ai duhet te largohet.

Dhe ndër të tjera, Leao ishte mbajtur në lojë nga Hermoso me rastin e roveshates… Unë nuk e di se çfarë ndodhi, por këto shfaqje të këqija kanë filluar të bëhen shumë…”.

.

Të Ngjajshme

LAJMI I FUNDIT | Skandali “sex-tape” me Valbuena, prokurori burgos Karim Benzema

admin

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Leave a Comment