December 4, 2021
Portali Shprehja

SKANDALOZE/ Menduh Thaçi del kundër Turqisë

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka vijuar me dekalaratat e tija skandaloze kësaj rradhe drejtuar akuza të rënda ndaj Rusisë dhe Turqisë për kinse gjoja, destabilizim të Maqedonisë së Veriut.

Duke treguar se shumica parlamentare i ka 61 deputetë, dhe jo 59,  Menduh Thaçi tha se dita e djeshme ka qenë betejë kundër politikave të Rusisë dhe Turqisë në RMV.

Tact Watches

“Beteja e djeshme nuk ka qenë e lehtë, ka qenë e jashzëzakonshme me Rusinë, me segmente të caktuara të politikës zyrtare dhe jo zyrtare të Turqisë më miliona euro. Mnedoj se ardhmja është e ndritur, ti kthehemi punës dhe qeveria të vazhdoj të ecë përpara”, ka qenë deklarata e Menduh Thaçit, deputet i vetëm i PDSH-së e cila është drejt shkrirjes.

Kujtojmë që Turqia ndër vite ka dëshmuar se është një vend mik i Maqedonisë dhe shqiptarëve në rajon. /ZYRTARE.net/

Të Ngjajshme

Mickoski i shqetësuar: Zaev mund të nënshkruaj edhe një marrëveshje të re me Bullgarinë

admin

Në fundjavë do të mbahet seanca e qeverisë për buxhetin

admin

Despotovski kandidati i katërt për kryetar të LSDM-së

admin

Leave a Comment