April 2, 2023
Portali Shprehja

Skender Rexhepi-Zejd: Klani i Alternativës e dogji shpresën e aktivistëve…

Shkrimi i plotë në Facebook i deputetit Skender Rexhepi – Zejd

Prania e qytetarëve është dëshmi i rrugëtimit tënd politik. Sukseset dhe dështimet e një subjekti politik reflektohet te vet prania e qytetarëve. Në frymën e kësaj ishte edhe pamja nga tubimi qendror i sontëm i Alternativës në Tetovë.

Të organizosh Tubim Qendror me qytetarët e njësisë zgjedhore 6 (Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Vrapçishtë, Bogovinë, Tearcë, Brvenicë dhe Zhelinë) dhe të mbetesh me 150 njerëz në tubim (ku afër 50 ishin nga qytetet jashtë njësisë së 6 zgjedhore), është më shumë se gjunah në çfar halli e kanë sjellë Alternativën klani i saj egoist.
Po ky klan arriti që ta shuaje shpresën dhe energjinë e një rinie të flaktë, e cila për jetësimim e idealeve të Alternativës, ishte më gjendje të duroj çdo kërcënim dhe pengesë që paraqitej nga bandat e subjekteve tjera politike.

Pas gjithë kësaj, bëhet detyrim llogaridhënia e klanit të Alternativës…
Sa për rikujtim dhe krahasim:
Tubimet e mëhershmë vetëm në Bogovinë, ishin sa trefishi i këtij tubimi sonte.

Të Ngjajshme

Trajneri i Çellsit pranon: Duhet të shesim!

Kilian Mbape, vendos të ardhmen në ditët në vijim

Hoze Murinjo do yllin e Mançester Junajtedit te Roma

Leave a Comment