February 8, 2023
Portali Shprehja

Skuadra e Vitit sipas IFFHS në vitin 2022

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ka emëruar njëmbëdhjetë lojtarë të denjë për një vend në ekipin simbolik të vitit 2022

Portier : Thibaut Courtois (Real Madrid, Belgjikë);

Mbrojtja : Alphonso Davies ( Bavari , Kanada), Virgil van Dijk ( Liverpool , Holandë), Joshko Guardiol (Leipzig, Kroaci), Ashraf Hakimi (PSG, Marok);

Mesfusha : Lionel Messi (PSG, Argjentinë), Kevin de Bruyne (Manchester City, Belgjikë), Luka Modric (Real Madrid, Kroaci);

 

Sulmues : Kylian Mbappe ( PSG, Francë), Karim Benzema (Real Madrid, Francë), Erling Haaland (Manchester City, Norvegji)

.

Të Ngjajshme

Tërmetet më vdekjeprurëse të shekullit XXI

Haradinaj: Moskoordinimi i Kurtit me SHBA-në, ka rrezikuar interesin nacional

Pistorius: Tanket “Leopard 2” do të mbërrijnë në Ukrainë brenda 2-3 muajve

Leave a Comment