February 8, 2023
Portali Shprehja

Skuadrat nga La Liga kërkojnë 2 futbollistët shqiptarë

Liga kryesore spanjolle është kthyer si një vend i zbarkimit për lojtarët shqiptarë. Në një nga ligat më kryesore evropiane ndodhet Uzuni, Sadiku, Bare dhe Balliu, ndërsa tashmë edhe dy lojtarë të tjerë janë kthyer në të kërkuarit e këtij kampionati.

Valencia e Gatuso kërkon një mesfushor fantazist dhe në listën e të preferuarëve është Nedim Bajrami. Kreu i Empolit kërkon të paktën 10 milionë euro për kartonin e Bajramit, por kjo shifër mund të ulet pak pasi fantazisti shqiptar nuk po luan shumë.

Endrit Çekiçi gjithashtu mund të ketë të ardhmen e tij në La Liga. Për 26-vjeçarin ka ofertë nga Real Sosiedadit. Çekiçit i skadon kontrata në verë me klubin e tij aktual turk./abncews.al

.

Të Ngjajshme

Tërmeti vdekjeprurës, Turqia hap dy pika të tjera kufitare me Sirinë

Taravari: Kemi marrëveshje me LSDM-në, nesër ose pasnesër do ta thirri kryesinë e partisë

admin

Mickoski dhe Gashi takohen në Kuvend (VIDEO)

admin

Leave a Comment