January 31, 2023
Portali Shprehja

Skuadrat nga Londra në garë për mesfushorin e Brajtonit

Sipas ‘The Mail’, Çellsi do t’i bashkohet rivalët lokalë Totenham Hotspur në ndjekjen e tyre për mesfushorin e Brajtonit, Aleksis Mekalister.

Mekalister ka shkëlqyer si për klubin ashtu edhe për kombëtaren këtë vit, gjë që ka tërhequr shumë ekipe në mesin e elitës evropiane.

Çellsi dëshiron ta ribashkojë atë me ish-trajnerin Graham Poter, por do të duhet të konkurrojë me rivalin e qytetit. Kujtojmë që argjentinasi ka kontratë me ekipin anglez deri në vitin 2025 dhe sipas ‘Transfermarkt’ vlerësohet me 42 milionë euro.

.

Të Ngjajshme

Rrëzohet helikopteri në Itali, humb jetën piloti 45-vjeçar

Ahmeti: Vetingu të përfshijë edhe personat që shpifin

admin

Lista Serbe: Asociacioni duhet të ketë kompetenca ekzekutive

Leave a Comment