May 12, 2021
Portali Shprehja

Sllovenia lehtëson kufizimet pas rënies së rasteve me koronavirus – Iliria News Agency

Sllovenia është një tjetër vend evropian që ka lehtësuar kufizimet pas rënies së infeksioneve me COVID-19.

Sot, tarracat e kafeneve dhe restoranteve janë rihapur për herë të parë në gjashtë muaj në shumicën e 12 rajoneve të vendit. Ato mbeten të mbyllura në katër rajone, përfshirë kryeqytetin Ljubljana, ku rastet mbeten të larta.

Masat e rrepta të distancimit shoqëror janë ende në fuqi dhe darkat duhet të jenë të paktën 1.5 metra larg njëri-tjetrit. Sllovenia, e cila ka një popullsi prej dy milionë banorësh, ka raportuar më shumë se 4,160 vdekje nga koronavirusi.

Të Ngjajshme

“Non-paperat” që trazuan Ballkanin – paralajmërohet edhe “non-paperi” Amerikan në dobi të Kosovës – Iliria News Agency

admin

Kurti jep një premtim të madh për vaksinat – Iliria News Agency

admin

Bashkëshorti i saj mburret me nusen Donikë dhe miqësinë me shqiptarët – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment