January 31, 2023
Portali Shprehja

Snap do të mbyllë aplikacionin e tij të kamerës për Mac dhe PC

Nëse ky emër nuk iu kujton asgjë, mund ta mbani mend si programin që ju lejon të aplikoni filtra të pamend në fytyrën tuaj ndërsa ishit në Zoom ose në telefonata të tjera video-konferencash.

Është gjithashtu arsyeja tjetër, siç e theksoi Billy Disney në Mastodon, që në 2020 një shef i një kompania u shfaq aksidentalisht në një takim pune me një filtër që e bënte atë të dukej si patate.

Snap njoftoi ndryshimin në faqen e tij të mbështetjes për Snap Camera, duke thënë se “nuk do të jetë më i disponueshëm për t’u përdorur ose shkarkuar” më vonë këtë muaj. Ndërsa kompania thekson se ju ende mund të përdorni një gamë të gjerë filtrash Snapchat në versionin ueb të aplikacionit, kjo nuk është aspak e njëjtë me aftësinë për t’u shfaqur në takimin tuaj të ardhshëm virtual ditor duke përdorur filtrin e qenve.

Snap Camera u prezantua në vitin 2018, me kompaninë që e prezantoi atë si një mënyrë për të shijuar transmetimet tuaja në Twitch. Por me të vërtetë erdhi në vetvete kur filloi pandemia, kur shumë njerëz papritmas u gjendën në telefonata me video gjatë gjithë ditës dhe u lodhën duke parë një version të pafiltruar të tyre.

Snap nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës së The Verge për koment se pse po e ndërpret Snap Camera-n. Një pjesë e arsyes mund të jetë se nuk është më aq thelbësore sa dikur. Jo vetëm që shumë kompani i janë rikthyer punës personalisht, duke e bërë videokonferencën më pak një çështje të përditshme, por edhe aplikacionet e bisedave me video janë ndërtuar në filtrat e tyre.

 

.

Të Ngjajshme

Këto ushqime duhen shmangur përpara se të shkoni në palestër

Ky është ushqimi më i keq për veshkat!

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë gjatë karikimit të telefonit tuaj

Leave a Comment