January 28, 2022
Portali Shprehja

Snopçe: Mandatari i ri është vetëm mashë e oligarkëve të afërt me Qeverinë

Në Kuvend vijon debati për Qeverinë e re. Deputeti i opozitës shqiptare, Halil Snopçe në fjalën e tij e quajti mandatarin i ri Kovaçevski si mashë të oligarkëve të afërt me Qeverinë. Sbopçe tha se edhe me këtë Qeveri shteti do të ketë institucione të kapura dhe të korruptuara.

“z.Mandatar keni marë fronin që tiu shërbeni të tjerëve si mashë, ndërsa ne fatkeqsisht do të vazhdojmë të kemi inatitucione të kapura dhe korruptuara deri në palcë dhe ku oligarkët hapur do të diktojnë vendimet e Qeverisë…Prioritet e keni vendosur energjetikën por si do të kemi trazicion energjetik kur kemi të njejtit njerëz. Po flisni për investime por ku kujtoj që kemi politika atraktive fiskale por invesutesit e huaj nuk vijn. Ata nuk vijnë për shkak të korrupsionit”, tha deputeti Halil Snopçe./Zyrtare.net

Tact Watches

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment