18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Sondazhi i TV Dukagjinit: 27 % të qytetarëve mbështesin PDK-në për ta udhëhequr Qeverinë

Televizioni Dukagjini ka prezantuar sonte një sondazh të realizuar gjatë ditës me 10 mijë respodentë.

Sipas sondazhit të prezantuar në emisionin Debat Plus, 27 përqind e qytetarëve kanë votuar pro PDK-së për ta udhëhequr Qeverinë e ardhshme.

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi i cili ishte i ftuar në këtë debat, tha se kjo përqindje e sondazhit do të jetë edhe shumë më e thellë në rezultatatin final të zgjedhjeve, transmeton lajmi.net.

Ai tha se në qeverinë e re të PDK-së me Kadri Veselin kryeministër nuk do të mund të jetë asnjë zyrtar që ka ndonjë aktakuzë. /Lajmi.net/ 

Artikuj të ngajshëm

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja

Albin Kurti tregon për herë të parë si e njohu gruan norvegjeze

shprehja

RA NË PËRPJEKJE PËR T’I TËHEQUR SHOKËT

shprehja