June 7, 2023
Portali Shprehja

Sonte zyrtarisht nis stina e pranverës

Për banorët e hemisferës veriore sonte fillon stina e pranverës. Pranvera fillon në orën 22:24, ndërsa do të zgjasë 92 ditë, përkatësisht deri më 21 qershor kur dhe fillon vera. Në të njëjtën kohë për banorët e hemisferës jugore nis vjeshta. Dita sot zgjat 12 orë e 8 minuta, ndërsa nata 11 orë e 52 minuta. Ndërkohë në fundjavë nis llogaritja verore e kohës. Natës mes 25 dhe 26 marsit akrepat do të zhvendosen një orë para, përkatësisht nga ora 2 në orën 3.

.

Të Ngjajshme

Kovaçevski e Mickoski nuk do të flasin për Kodin Zgjedhor

Ukraina akuzon Moskën për hedhjen në erë të digës në lumin Dnjepër

Ndryshimet kushtetuese presin epilogun e takimit Kovaçevski-Mickoski

Leave a Comment