May 28, 2022
Portali Shprehja

Sot është ditëlindja e heroit Agim Ramadani

Sot është ditëlindja e 59-të e heroit Agim Ramadani.

Tact Watches

Ai u lind më 3 Maj 1963 në fshatin Zhegër të Komunës së Gjilanit dhe ra dëshmorë më 11 Prill 1999 në Koshare.

Mori pjesë në Betejën e përgjakshme të Koshares e cila u zhvillua më 9 Prill të vitit 1999, ku edhe ishte komandant i Brigadës 138 deri në ditën e rënies së tij, përcjell Klankosova.tv.

Pas përfundimit të Luftës, Agim Ramadani u shpall Hero i Kosovës.

Me rastin e 59 vjetorit të lindjes së tij, sot duke filluar nga ora 16:00 në Shtëpinë e Kulturës në Zhegër, bahet manifestimi tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2022”.

Të Ngjajshme

Ambasada e SHBA-së: Mbështesim “Ballkanin e Hapur”, i suksesshëm vetëm nëse përfshin të gjitha vendet

admin

Deputeti rus kërkon që Putini t’i japë fund luftës në Ukrainë

admin

Serbia vendi që humb më së shumti banorë në gjithë botën

admin

Leave a Comment