January 28, 2022
Portali Shprehja

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

A do të bëhet Alternativa pjesë e Qeverisë, apo do të mbetet pjesë e opozitës? Sot në ora 14 pritet të takohen kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Alternativës, Afrim Gashi. Kryesia Qendrore e Alternativës të premten vendosi që të autorizojë Gashin që të nis bisedimet me të gjithë akterët politik, me kryeministrin por eventualisht edhe me mandatarin e ri, që vendi të del nga kriza politike. Gashi dhe Zaev kishin takim me 19.11.2021.

Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të LSDM-së, që gjithashtu u mbajt të premten, u konstatua dorëheqja e Zaevit nga pozita e liderit të LSDM-së, por iu dha legjitimiteti për bisedime për shumicë të re parlamentare.

Tact Watches

Të Ngjajshme

Kovaçevski: Të jemi të zëshëm kundër antisemitizmit

admin

Maqedoni, mbyllja e termocentraleve me qymyr më së voni deri në vitin 2030

admin

E konfirmon partia, Fatmir Limani i bashkohet Lëvizjes Besa

admin

Leave a Comment