June 5, 2023
Portali Shprehja

Sot vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Edhe sot në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Në Hagë po gjykohen Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi.

Gjykimi ka filluar më 3 prill të këtij viti teksa në maj të vitit të kaluar që të katër ishin deklaruar të pafajshëm sa u përket akuzave për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

.

Të Ngjajshme

Sezoni më vdekjeprurës i ngjitjeve në malin Everest: Nepali shtrëngon rregullat

Për shkak të problemeve teknike, Boeing ka vonuar fluturimin e parë me njerëz të Starliner

Escobar: Kurti të largojë policinë nga veriu! Urgjentisht të nis puna për Asociacionin

Leave a Comment