December 5, 2022
Portali Shprehja

Spahiu: Targat janë çështje simbolike

Në pjesën e tretë të Programit 200, në lidhje direkte me skype ishte i ftuar Nexhmedin Spahiu, profesor i shkencave politike, Mitrovicë. I pyetur për gjendjen e krijuar për targat, profesori tha se kjo çështje është vetëm simbolike.

“Çështja e targave është çështje simbolike, por që përfaqëson shumë. Në to dallon flamuri i Kosovës apo i Serbisë. Serbia dëshiron të tregojë që veriu nuk është Kosovë, ku qeveria e Kosovës nuk është e gatshme ta pranojë këtë. Prandaj jemi në këtë situatë”, tha Nexhmedin Spahiu, profesor i shkencave politike./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Kroacia fiton dramën me penallti dhe kalon në çerekfinale

Turqia mirëpret ekstradimin e militantit kurd nga Suedia

Mbyllen 15 minutat e para të shtesave, mbetet 1-1 rezultati mes Japonisë dhe Kroacisë

Leave a Comment