February 8, 2023
Portali Shprehja

Spartak Ngjela: Ja kur do të nisin arrestimet e bujshme në Shqipëri

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar se nga data 25 janar deri në 10 shkurt do të ndodhin arrestime të bujshme në Shqipëri.

Në një intervistë për “Euronews Albania” ai tregoi se edhe më herët ka deklaruar që në muajt e parë të vitit, SPAK-u do të procedojë më shpejtë.

“Që nga data 25 janar dhe deri më 10 shkurt do të presim ngjarje të arresteve të mëdha, të nivelit të lartë.

Po nuk ka këto 15-20 ditë, nuk do të ketë gjithë vitin. Dallova këtë formën e goditjes.

Goditjet vijnë nga hetimet. Organet e Ekspertizës kanë marrë pjesë në këto ngjarje”, u shpreh ai.

Të Ngjajshme

Kamberi: S’mund të ketë standarde të veçanta vetëm për pakicën ‘hyjnore’ në Kosovë

admin

Hapet konkursi për tre stadiumet në Durrës, Vlorë dhe Korçë, Rama: Do t’i kthejmë në qendra të reja qytetesh

admin

Hill: Asociacioni mund të formohet deri në verë

admin

Leave a Comment