January 28, 2022
Portali Shprehja

SPB Tetovë me aksion kundër tejkalimit të shpejtësisë

Ministria e Punëve të Brendshme njoftuan se sot nga ora 08:00 deri në ora 12:00 në territorin e SPB Tetovë u zbatua aksion kontrollues për dënimin e shoferëve që kanë tejkaluar shpejtësinë.

“Gjithsej janë dënuar 29 shoferë. Prej tyre 10 kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim dhe 19 jashtë vendbanimit, në autostradë”, sqarojnë nga policia.

Tact Watches

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të Ngjajshme

Nga 1 shkurti do të rikthehet transporti publik në Kumanovë

admin

Sedat Ramadani largohet nga LB / E humbëm identitetin me të cilin na njihnin njerëzit!

admin

Alsat: BDI-ja e harroi në burg Rexhail Qerimin!

admin

Leave a Comment