August 2, 2021
Portali Shprehja

SPB-Tetovë: Për të shtëna me armë në dasmë, 200 deri në 500 euro gjobë

Nga gjysma e këtij muaji në rajonin e Pollogut është vala e dasmave dhe ahengjeve tjera familjare. Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë edhe njëherë apelojnë deri tek qytetarët që të përmbahen nga gjuajtja me armë.

“Sektori për Punë të Brendshme-Tetovë sërish përkujton se gjuajtja me armë është në kundërshtim me ligjin për kundërvajtje për prishje të rendit dhe qetësisë, ndërkohë që dënimi në të holla për këtë lloj vepre sillet prej 200 deri në 500 euro”, thuhet në njoftimin e SPB-Tetovë.

.

Të Ngjajshme

Dy tetovarë kapen me kokainë në autostradën Shkup-Tetovë

admin

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

Leave a Comment