11.1 C
Skopje
April 9, 2019
Offside

Stadiumi i Shkupit do emërohet Toshe Proeski, qytetarët duan që stadiumi i Tetovës të emërohet Mahmut Ferati dhe ai i Çairit Zyber Avdiu

Tact

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur që stadiumi i Shkupit ”Filip II” të emërohet “Tose Proeski”. Qytetarët maqedon kët vendim të qeverisë ju ka pëlqyar pasi që ata e llogarisin Toshe Proeskin si ikonë e muzikës maqedone.

Por, Çka e lidh Toshe Proeskin me shqiptarët, mund të thuhet asgjë por Toshen Proeski nuk ka lidhje edhe me futbollin pasi ai ka qenë këngëtar.

Vendimin e qeverisë qytetarët shqiptar nuk e kanë pritur mirë dhe kanë dhënë disa ideja që në qoftse qeveria definitivisht vendos që stadiumin e Shkupit ta emërojnë në Toshe Proesi, atëherë do të ngrihet peticion ku do të kërkojnë që stadiumi i Tetovës të emërohet “Mahmut Ferati” dhe ai i Çairit Zyber Avdiu pasi që edhe ne kemi ikona të muzikës./ Extra Press

 

Postuar nga tv koha

Artikuj të ngajshëm

Ronaldo e thotë me gojën plotë: “Unë jam nga Kosova” (VIDEO)

Redaksia Shprehja 3

Zvicra Dhe Danimarka – Drejtpërdrejt (LIVE)

Redaksia Shprehja 3

Leutrim Tairi futbollist i ri i KF Rinisë´98

Redaksia Shprehja 3