August 16, 2022
Portali Shprehja

Stërvitej në rrugët e Parisit, makina përplas sportisten 25-vjeçare

Tsudoi Miyazaki, sportistja japoneze e trigarëshit not-çiklizëm-atletikë, ka ndërruar jetë pas një aksidenti fatal në rrugët e Parisit. 25-vjeçarja po stërvitej në rrugët e kryeqytetit francez duke pedaluar bashkë me dy çiklistë të tjerë.

Sipas policisë, Miyazaki ka humbur kontrollin dhe ka rënë në anën tjetër të korsisë duke u përplasur nga një makinë që po kalonte.

Tsudoi Miyazaki po përgatiteshe për Lojërat Olimpike “Paris 2024”, dhe lajmin për vdekjen e saj e bëri të ditur Federata Ndërkombëtare e Trigarëshit./abcnews/

.

Të Ngjajshme

Një studim i ri ka treguar se si lëkura e bananes mund të jetë e dobishme në dietë

Sot pasdite priten reshje shiu! Ditëve tjera vijon i nxehti “përvëlues” në Maqedoninë e Veriut

admin

Ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar, Pandi Siku

Leave a Comment