August 17, 2022
Portali Shprehja

Stërvitja e fundit para sfidës me Realin, dy ish-kapitenë surprizojnë Juventusin (pamjet)

Atmosferë shumë e relaksuar te Juventusi, me rastin e seancës së fundit stërvitore para ndeshjes kundër Real Madridit, e treta dhe e fundit miqësore e turneut veror në SHBA.

Bardhezinjtë pritën vizitën surprizë të dy simboleve dhe ish-kapitenëve të klubit, Alessandro Del Piero dhe Giorgio Chiellini.

Ata, pasi përshëndetën grupin dhe ish-shokët e skuadrës, ishin protagonistë të një takimi me fansat e Juventusit dhe u regjistruan si Klubi Zyrtar i Fansave të Amerikës së Veriut.

“Dy kapitenë, janë dy kapitenë”, – është kënduar dje në terrenin stërvitor të Juventusit në Kaliforni, raporton “Tuttosport”.

.

Të Ngjajshme

E BUJSHME | Ora perfekte! Trajneri i fiksuar pas kohës mund të drejtojë në Botërorin e Katarit

admin

BEFASI NË NEGOCIATA | Nuk ka akord, Juventusit i ngec në derë i superpaguari dhe bllokon merkaton. Motivi

admin

Jorge Mendes vendos rekordin tjetër! Çon te ekipi “i tij” talentin e madh portugez për gati 50 mln euro

admin

Leave a Comment