September 29, 2022
Portali Shprehja

Stojanovka: LSDM-ja dhe Qeveria kishin frikë të ballafaqohen me popullin

Nazim Rashidi në emisionin e tij Programi 200, po sjell reagimet e para të partive politike, pas refuzimit të nismës për referendum nga ana e Parlamentit.

VMRO-ja, reaguan menjëherë. Duke hedhur poshtë të gjitha argumentet, duke thënë se nisma e tyre nuk është antikushtetuese.  LSDM-ja dhe Qeveria kishin frikë të ballafaqohen me popullin.

Xhaferi mori rolin e gjyqtarit,gjë që nuk i takon. VMRO- ja, LSDM-ja ik nga populli maqedonas, duke ikur nga zgjedhjet, referendum, por nuk do të mund të ikin në zgjedhjet e ardhshme, tha Dafinsa Stojanovka nga VMRO-ja./Alsat.mk

.

Të Ngjajshme

Kek me qumësht dhe kakao, butësi e shije magjepsëse

Blinken: Aneksimi i territoreve ukrainase nga Rusia “nuk do të njihet kurrë”

Putin është i gatshëm t’i sakrifikojë 500 mijë rusë nëse duhet për pushtimin e Ukrainës

Leave a Comment