September 26, 2022
Portali Shprehja

Stuhia e fuqishme në Bullgari çon dhjetëra varka larg në det

Një stuhi e fortë ka çuar dhjetëra varka larg në det pranë qytetit turistik të Pomories në Bullgari. Jahtet raportuan për ndodhinë, ka thënë administrata rajonale e Burgasit. Një familje u bllokua në ishullin Shën Gjonit.

Një burrë që ra nga një jaht u shpëtua nga njerëzit nga një varkë tjetër, tha administrata rajonale. Autoritetet kishin dërguar një anije patrullimi nga Burgasi për ta shpëtuar atë, por në momentin kur mbërriti në vendngjarje, burri ishte tashmë shëndoshë e mirë.

Era e fortë, me shpejtësi deri në 100 km/h, rrëzoi dhjetëra pemë në kryeqytetin rajonal Burgas, thonë nga zyra e shtypit e qeverisë komunale. Një pemë e rrëzuar ndërpreu transportin publik përgjatë një rruge në Burgas.

Disa fshatra të zonës patën ndërprerje të energjisë elektrike.

Për situatën u njoftua Administrata Detare.

Kryebashkiaku i Pomorie, Ivan Alexiev thirri një takim urgjent. Situata në Pomorie u bë mjaft e rëndë. Qeveria rajonale raportoi përmbytje të rrugëve dhe ndërprerje të energjisë elektrike në qytet. Rrugët kryesore u bllokuan nga përmbytjet./kp/

.

Të Ngjajshme

Maqedonia, vendi më i varur nga eksporti i rrymës

admin

Regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të sfidës Maqedoni-Bullgari

Çka po ndodhë me BDI-në? – Këto janë komentet e partive

Leave a Comment