March 21, 2023
Portali Shprehja

“Sulm ndaj Juves?”, Allegri dhe fraza e Mourinho-s: Jo, e kishte me ata

Massimiliano Allegri ka folur në konferencën për shtyp në prag të Inter-Juventus, ndeshje e vlefshme për javën e 27-të të Serisë A. Një përballje shumë e rëndësishme që mund t’i afrojë edhe më shumë bardhezinjtë me Champions League.

Trajneri i Juventus-it e prezantoi derbin e Italisë në këtë mënyrë: “Do të jetë një ndeshje e mrekullueshme dhe magjepsëse. Kemi përballë një ekip të fortë, do të duhet të jemi shumë të mirë dhe të përqendruar. Ndeshjet kokë më kokë janë gjithmonë të komplikuara për t’u luajtur.

“Champions me -15? Duhet të bëjmë më të mirën, por rikuperimi deri në vendin e katërt është i vështirë. Të mos harrojmë se në fushë do të ishim të dytët me 53 pikë. Synimi ynë është të arrijmë në finalen e Europa League, të fitojmë Kupën e Italisë dhe të dalim mes katër vendeve të para”.

Më pas Allegri bëri një bilanc të situatës së lojtarëve të dëmtuar: “Më duket se Di Maria është mirë. Më duhet ende të vlerësoj Mirettin dhe Bonuccin, ndërsa Milik, Pogba dhe Alex Sandro nuk do të jetë në dispozicion”.

Së fundmi, Allegri i është përgjigjur batutës së Mourinhos për Europa League: “Ky është formati, nuk mendoj se ishte sulm ndaj nesh. Ai e kishte me UEFA-n”.

.

Të Ngjajshme

Rrezikon rënien nga liga, klubit të famshëm anglez i hiqen 3 pikë! “Nuk po paguhen rrogat…”

admin

Ylli i ri në Premier League u ble thjesht 3 mln euro dhe sot Man United e do me çdo kusht!

admin

Pse prekja e Vlahovic u zhduk nga VAR-i gjatë polemikave te Inter-Juve: top i pastër me dorë! (PAMJET)

admin

Leave a Comment