March 21, 2023
Portali Shprehja

Sulmi në Hamburg, Scholz: Bëhet fjalë për akt brutal dhune

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka reaguar pas të shtënave me armë në Hamburg, ku mbetën të vdekur shtatë persona dhe 25 të tjerë të plagosur.
Scholz, u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave teksa ngjarjen e rëndë e konsideron si akt brutal dhune.

“Lajme të këqija nga Hamburgu. Disa anëtarë të një Kishe të Jehovait ranë viktimë e një akti brutal dhune mbrëmë. Mendimet e mia janë me ta dhe familjet e tyre. Dhe me forcat e sigurisë, të cilat kanë pasur një dislokim të vështirë pas tyre”, ka shkruar Scholz në Twitter.

Të Ngjajshme

Gjukanoviq dhe Millatoviq në rundin e dytë të zgjedhjeve për president të Malit të Zi

admin

Ahmeti për Kurtin: Është anteu i Kosovës, mos të bie në kurthe të armiqve

admin

Zelensky: Rusia do të mbajë përgjegjësi për çdo akt terrori kundër ukrainasve

admin

Leave a Comment