March 1, 2021
Portali Shprehja

Sulmohet zyrtari policor në Gjakovë

Një person është arrestuar pasi nuk ka respektuar urdhrat e personave zyrtar dhe pas ndalimit i dyshuari ka sulmuar njërin nga zyrtarët policor të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore, po ashtu edhe i dyshuari ka pësuar lëndime trupore dhe që të dy kanë marrë tretman të nevojshëm mjekësor.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 05:45, në Gjakovë.

“Është arrestuar i dyshuar mashkull kosovar pasi i njëjti nuk ka respektuar urdhrat e personave zyrtar dhe pas ndalimit i dyshuari ka sulmuar njërin nga zyrtarët policor të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore, po ashtu edhe i dyshuari ka pësuar lëndime trupore dhe që të dy kanë marrë tretman të nevojshëm mjekësor”, thuhet në raport.

Siç thuhet në raport, me konsultim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Gjendet një person i vdekur në Studenicë të Istogut

admin

Kapen rreth 8 kg substancë narkotike në Vërmicë

admin

Vetëaksident në Viti, viktima përfundon në QKUK si pasojë e lëndimeve të rënda

admin

Leave a Comment