January 28, 2021
Portali Shprehja

Sulmojnë pylltarin dhe një zyrtar policor në Lipjan, arrestohen tre persona

Tre persona janë arrestuar pasi kanë sulmuar pylltarin dhe një zyrtar policorë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 12:30 në fshatin Shalë, në Lipjan.

Siç thuhet në raport, viktima dhe njëri nga zyrtarët policorë kanë pësuar lëndime, të cilët kanë pranuar tretman mjekësor në QKMF të Lipjani.

“Janë arrestuar tre të dyshuari meshkuj kosovarë, pasi që të njëjtit kanë sulmuar pylltarin mashkull kosovar, prezent ka qenë edhe një njësi policore. Viktima dhe njëri nga zyrtarët policor kanë pësuar lëndime për çka kanë pranuar tretman mjekësor në QKMF, Lipjan. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Telegrafi/

 

.

Të Ngjajshme

Tri raste të vjedhjes së rëndë brenda 24 orëve në Prishtinë

admin

Konfiskohen 200 euro të falsifikuara në Gjilan

admin

Dy të mitur vjedhin stoli ari e para në një shtëpi në Vushtrri

admin

Leave a Comment