July 2, 2022
Portali Shprehja

Sulmuesi i shkollës në Texas i kishte treguar një vajze në Gjermani për planin e tij

CNN raporton se pak minuta para se a fillonte sulmin, personi i armatosur i dërgoi mesazh një vajze që jeton në Frankfurt të Gjermanisë, duke e njoftuar për planet e tij.

Tact Watches

Pamjet e mesazheve të shqyrtuara nga rrjeti kabllor me sa duket tregojnë se si i dyshuari i ankohet vajzës se gjyshja e tij po fliste “në telefon me [kompaninë telefonike] AT&T për telefonin e tij”.

“Është e bezdisshme”, kishte shkruar ai.

CNN raporton se gjashtë minuta më vonë ai i ktheu një mesazh vajzës duke i thënë: “Sapo e qëllova gjyshen time në kokë”.
Disa sekonda më vonë, ai shtoi: “Tani do shkoj të gjuaj me armë në një shkollë fillore”.

Mesazhi i fundit u dërgua në orën 11:21 në Teksas – 11 minuta para se të fillonin të shtënat në shkollë.

Vajza i tha CNN se me 18-vjeçarin fliste çdo ditë në FaceTime, dhe ata gjithashtu komunikuan përmes një aplikacioni të transmetimit të drejtpërdrejtë të quajtur Yubo dhe në një aplikacion lojërash të quajtur Plato.

Burimet e zbatimit të ligjit i kanë thënë partnerit të BBC-së në SHBA, CBS News, se informacionet paraprake sugjerojnë se personi i armatosur qëlloi gjyshen e tij në fytyrë pasi debatoi me të për një faturë të telefonit celular.

.

Të Ngjajshme

Mbi 500 mjekë në Kosovë janë të papunë

Megi Pojani protagoniste në klipin e ri të Don Xhonit, lansohet më 7 korrik

Vatikani prezanton monedhën e re dedikuar Ukrainës

Leave a Comment