August 11, 2022
Portali Shprehja

Supë me karota dhe portokall

Plot vitamina e Betakaroten, kjo pjatë na shijon dhe na mban të hidratuar këto ditë të nxehta vere. 

Përbërësit:

4 Karota

2 Patate 1 Qepë e vogël

1 thelp hudhër

200 ml Lëng portokalli

Brodo perimesh

Piper i zi

Kripë

Xhenxhefil

Arrë myshk

Rozmarinë

Kaurdisim në tenxhere me pak vaj ulliri, qepën dhe hudhrën, shtojmë karotat e copëtuara dhe rregullojmë shijen me kripë, piper , arrë myshk dhe xhenxhefil pluhur. Shtojmë patatet dhe lëng perimesh , e ziejmë derisa të zbuten plotësisht. E bluajmë me blender, shtojmë lëngun e portokallit dhe e shërbejmë me vaj ulliri dhe rozmarinë.


Të Ngjajshme

Fjolla Morina me urim prekës për ditëlindjen e vajzës: Nuk ishte e let për mua të qenurit Baba e Nanë…

Si ndikon konsumi i kalorive përpara gjumit tek pesha dhe shëndeti

Sa duhet të zgjatë seksi që zonja të përjetoi kënaqësi maksimale?

Leave a Comment