April 2, 2023
Portali Shprehja

Super pritje nga Dragowski, Lautaro shpërdoron penalltinë e akorduar me VAR (PAMJET)

Interi sonte ne fushe per sfiden e kampionatit teksa perballe ka Spezian ne fushen e ketyre te fundit. Per shkak se ne mesjave luan ne Champions League, ndeshjen e kthimit ndaj Portos, skuadra e Inzaghit luan te premten ne mbremje. Ndeshje e nisur duke dominuar per zikalterit por menjehere episodi i pare ka pare nje protagonist dhe ai eshte portieri i Spezias Dragowski.

Nje penallti e akorduar me VAR per nderhyrje mes kembes dhe topit ndaj D’Ambrosio ka bere qe Lautaro Martinez te prezantohet nga pika e bardhe e penalltise por portieri polak i kupton krahun dhe hidhet ne te majten e tij duke devijuar ne goditje kendi.

PRITJA E DRAGOWSKI – VIDEO

Prag ndeshja – Ne arenën “Alberto Piccho” vendasit e Spezia do të presin “zikaltrit” e Inter, në një përballje të vlefshme për javën e 26-të, të Kampionatit italian të futbollit, Serie A. Vendasit do të paraqiten me formacionin 3-5-2, me teknikun Leandro Semplici që ka vendosur të kopjojë “skemën zikaltër”. \

Në portë Dragoëski e para tij Caldara, Ampadu dhe Nikolau. Në mesfushë Amian, Zurkoëski, Bourabia, Agudelo deh Gyasi, ndërsa sulmit i është besuar dyshes Shomurodov-Nzola.

Për të arritur fitoren në transfertën e vështirë, tekniku Simone Inzaghi ka përzgjedhur formacionin e përhershëm 3-5-2. Në portë rikthehet Handanovic e para tij Bastoni, Acerdi dhe D’Ambrosio.

Në krahët e mesfushësh janë pozicionuar Gosens dhe Darmian, ndërsa në qendër janë vendosur Mkhitaryan, Brozovic dhe Barella. Përsa i përket sulmit aty do të rikthehet dyshja Lu-La, me Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, që do të udhëheqin sulmet “zikaltër”

.

Të Ngjajshme

Donadoni këshillon Leao-n: “Ja çfarë i mungon për të qenë kampion”

admin

“Nuk mund të ndodhë”, Klopp: Nuk di si ta shpjegoj atë që ka ndodhur

admin

Elche-Barça 0-1 pas 45′, akush si Lewandowski në La Liga (Pamjet)

admin

Leave a Comment