August 16, 2022
Portali Shprehja

SUPER ROMA | Special One bind edhe një tjetër “as” pas Wijnaldum! Prapaskenat

Roma drejton merkaton: përveç punës së madhe për të mbyllur përfundimisht operacionin Wijnaldum, verdhekuqte duan të shtojnë një fuqizim edhe në repartin e sulmit. I zgjedhuri duket se është Andrea Belotti, i cili ishte sulmues torinez deri më 30 qershor. Më poshtë të gjitha zhvillimet e negociatave për ‘Gallo’.

Pak histori për çështjen Belotti: Alfredo Pedullà tregon se si ish-sulmuesi i Torinos i tha ‘jo’ 3 ose 4 ofertave nga klube të tjera që e kanë kërkuar atë, qoftë edhe nga jashtë, për t’iu bashkuar projektit të Josè Mourinhos.

E ardhmja e Shomurodov duket se është e lidhur ngushtë me operacionin Belotti: verdhekuqte para se të blejë një sulmues të ri do të duhet të heqë qafe një tepricë në repartin ofensiv dhe, sipas informacioneve  uzbeku do të kishte thënë ‘po’. Bolonjas. Mbetet thelbi i formulës së zgjedhur për operacionin.

Detaje të mëtejshme mbi shifrat: sipas Alfredo Pedullà numrat do të ishin paksa të ndryshëm në krahasim me ato që qarkulluan në mëngjes. Belotti do t’i kishte thënë po një oferte trevjeçare nga 2.8 milionë euro në sezon. Për të zyrtarizuar kalimin, duhet pritur Shomurodov.

.

Të Ngjajshme

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Heshtje në Anfield, Zaha ndëshkon Të Kuqtë me një Golazo (Pamjet)

admin

Leave a Comment