January 31, 2023
Portali Shprehja

Superkompjuteri parashikon se kush do të triumfojë në La Liga

Projekti “FiveThirtyEight” ka ndarë një parashikim të përditësuar të superkompjuterit për rezultatin e La Ligës. Superkompjuteri beson se në sezonin 2022/23, Barcelona do të bëhet kampione e Spanjës. Shanset e Blaugranës për të fituar turneun vlerësohen në 69%.

Real Madrid ka 29% shanse për të fituar. Pjesa tjetër e skuadrave, përfshirë Real Sosiedadin, Real Betisin dhe Atletiko Madridin, mund të mos llogarisin në titull.

Superkompjuteri vlerësoi mundësinë e fitores së tyre në La Liga në vetëm 1%.

 

.

Të Ngjajshme

Franca do të dërgojë edhe 12 “Howitzers” në Ukrainë

Rrëzohet helikopteri në Itali, humb jetën piloti 45-vjeçar

Ahmeti: Vetingu të përfshijë edhe personat që shpifin

admin

Leave a Comment