August 2, 2021
Portali Shprehja

Takohet Kurti dhe Ahmeti – Iliria News Agency

Në margjinat e Forumit të Prespës për Dialog janë takuar kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti.

Ky është takimi i parë i dy politikanëve shqiptarë, që kur Kurti ka marrë mandatin e të parit të Qeverisë së Kosovës.

Nuk dihet se çfarë temë e diskutimit, por i pranishëm në takim është edhe zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

Takimi po mbahet në format joformal, pa prezencë të mediave.

Të Ngjajshme

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas 2 vajzave, ndërron jetë edhe nëna – Iliria News Agency

admin

Osmani nderon post-mortem djalin e Joe Biden që shërbeu në Kosovë, thotë se familja Biden bëri shumë për shtetin tonë – Iliria News Agency

admin

Gjermania në shtator planifikon dozën e tretë të vaksinave për këto kategori – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment