September 26, 2020
Portali Shprehja

Tallja e me shqiptarët, mbyllet sërish kufiri në Kapshticë, u plotësua kuota ditore e kalimeve…

Eshtë mbyllur sërish kufiri në Kapshticë. Pala greke ka pezulluar punën pasi është plotësuar kuoto prej 300 personash që mund të kalonin kufirin.

Është vendosur edhe 1 kordon polcie për ndalimin e qytetarëve. Shumica e atyre që kanë kaluar në drejtim të Greqisë brenda numrit 300 kanë qene aty qysh një ditë më parë.

Ndërkohë bëhet e ditur sa ka me dhjetra qytetarë të tjerë që presin për të kaluar në Greqi.

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë.

Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë:

Njoftojmë të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300 shtetas është plotësuar dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna e nuk do të lejohet kalimi i personave të tjerë për ditën e sotme.

Policia Kufitare apelon për qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Greqisë, që të mos vijojnë udhëtimin në drejtim të PKK Kapshticë për ditën e sotme.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Të Ngjajshme

“Mos më prek, nuk të njoh”, momenti kur Nasim Haradinaj nuk i nënshtrohet policëve të EULEX-it (VIDEO)

admin

Maqedonia dhe Kosova do të hapin kufijtë pa teste, mësohet se kur?!

admin

Haradinaj: Nuk i përgjigjem EULEX

admin

Leave a Comment