18.8 C
Skopje
August 25, 2019
Offside

Tare nuk i ndahet kampionatit të preferuar, një makineri golash drejt Lacios

Një ndër kampionatet e fundit të Igli Tares është ai i belg. Drejtori Sportiv i Lacios ka qëlluar në shenjë me shumë nga lojtarët që ai ka transferuar nga kampionati belg. Lukas Bilja, Sergei Milinkoviç-Saviç, Adam Marusiç janë disa nga lojtarët që Lacio ka marrë nga ky kampionat.

Sipas medieve italiane Lacio është futur në negociata për sulmuesin e Genk, Mbuana Samata. Sulmuesi 26-vjeçar shënoi më shumë se kushdo në sezonin duke rezultuar kyç në shpalljen kampiont të Genk me 23 gola.

Sulmuesi nga Tanzania ka dhe dy vite kontratë me Genk, por vetë ai e ka bërë të ditur që dëshiron largimit pas nga kampionati belg. Lacio është e gatshme të plotësojë kërkesat e Genk, por vetë lojtari po tundohet nga oferta nga skuadra të ndryshme nga kampionati kinez.

Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

shprehja

Rikthim në vendlindje, futbollisti lë Liverpulin pas 204 ndeshjesh

shprehja

Dorëzohet Shkëndija, shet “yllin” e saj për 500 mijë €

shprehja