February 1, 2023
Portali Shprehja

Të jetosh në mes të një rrethrrotullimi

Drejtuesit e mjeteve përballen me një pamje të veçantë në një rrethrrotullim në Penyëaun, qytet në jug të Uellsit, kur shohin një banesë trekatëshe në mes të një rrethrrotullimi. Aty jetojnë 9 banorë, të cilët përballen çdo ditë me trafikun duke rrezikuar jetën teksa janë të detyruar të kalojnë në rrethrrotullim.

“Nuk ka parkim dhe çdo ditë duhet të rrezikosh jetën pasi përballesh me trafikun. Mezi presim të largohemi”, shprehet një nga banoret.

Një tjetër banor rrëfen se jeton aty prej 30-vjetësh, por më parë ka pasur më pak trafik. “Tani ka shumë trafik dhe ankthi përsëritet çdo ditë teksa tentojmë të kalojmë rrugën”.

.

Të Ngjajshme

Flori Mumajesi po i rikthehet muzikës, këtë e bën të ditur shoku i tij

Netanyahu: Prioritet i Izraelit, normalizimi i lidhjeve me vendet arabe përpara paqes me palestinezët

Boshkov: Infrastruktura e fqinjëve shumë më e mirë se e jona

Leave a Comment