January 16, 2022
Portali Shprehja

Të martën LSDM do të zgjedh mandatarin e ri, zv/kryetarin e partisë dhe nënkryetarët

Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë ka caktuar mbledhje të Kësjillit Qendror për ditën e hënë, përcjell TV21. Pritet që në mbledhje të zgjidhet mandatari për formimin e Qeverisë së ardhshme, zëvendës kryetari i partisë dhe nënkryetarët.

Nga LSDM konfirmojnë se Kovaçevski po zhvillon bisedime intensive me zyrtarë dhe anëtarë të tanishëm dhe të mëparshëm, të LSDM-së, por nuk japin detaje se çfarë do të thotë kjo për pozitat partiake.

Tact Watches

The post Të martën LSDM do të zgjedh mandatarin e ri, zv/kryetarin e partisë dhe nënkryetarët first appeared on TV21.

Të Ngjajshme

Xhaferi: Do të ketë votime me skafandar nëse do të jetë e nevojshme

admin

Petkov: Nuk ekziston minoritet maqedonas në Bullgari

admin

Kodra e Diellit “bllokohet” nga turistët

admin

Leave a Comment