November 29, 2021
Portali Shprehja

“Te Milan u bëra i zgjuar”, Boateng: Ja çfarë kam mësuar nga Ibrahimovic

Kevin-Prince Boateng ka folur për të kaluarën e tij dhe veçanërisht për eksperiencën me Milan-in në një intervistë të dhënë për kanalet zyrtare të hertha Berlin.

MILAN – “Në një moment jam bërë i zgjuar. Ka nisur gjithçka te Milan, luaja me yje të futbollit botëror dhe kam filluar të mësuar nga të gjithë”, ka thënë Boateng.

Tact Watches

Mes personave më të rëndësishëm për rritjen e tij, edhe Zlatan Ibrahimovic:

“Nga ai kam mësuar shumë, veçanërisht që të punoj shumë. Duet të kesh dëshirë më shumë se të tjerët, sepse në botën e futbollit të gjithë kanë talent. Por ajo që të ndihmon të shkosh përpara është dëshira për të punuar”.

PRAPASKENA – “Në 2013-ën kam patur mundësinë të shkoja te Manchester United, por kam zgjedhur Bundesliga-n. Dhe e keni parë të gjithë atë që më ka ndodhur te Schalke”.

.

Të Ngjajshme

Shevchenko jep “ok”, futbollisti i Kosovës mund të transferohet falas në Serie A!

admin

Sarri nuk ka dyshime, shpërfill Milan dhe Inter para Napolit: “Më falni, por me atë që pashë sot ju them…”

admin

VIDEO | Ronaldo në stol, Keane dhe Carragher zihen 5 minuta në TV: “Nuk është ai që ishte dikur…”

admin

Leave a Comment