March 21, 2023
Portali Shprehja

Të paktën 7 të vdekur dhe disa të plagosur nga të shtënat në Hamburg

Të paktën shtatë persona, përfshirë të dyshuarin, u vranë në një të shtëna në një kishë të Dëshmitarëve të Jehovait në qytetin verior gjerman të Hamburgut, njoftuan mediat lokale të enjten.

Policia ka shkruar në Twitter se të shtënat ndodhën në një kishë në lagjen Gross Borstel, ku disa njerëz u vranë dhe një numër të tjerë u plagosën.

Sipas të përditshmes Bild, personi i armatosur vrau të paktën gjashtë persona dhe plagosi tetë të tjerë në qendrën e Dëshmitarëve të Jehovait.

Autoritetet nuk kanë treguar një motiv për të shtënat, por thanë se hetimet po zhvillohen me shpejtësi të plotë./AA/

.

Të Ngjajshme

Si të zgjidhni problemet e lidhjes Wi-Fi?

Leximi është i mirë për shëndetin tuaj e sidomos para gjumit, por a e dini pse?

Kjo do ju interesoj më shum duhanpirësve! 10 ushqimet që pastrojnë trupin nga nikotina

Leave a Comment