June 5, 2023
Portali Shprehja

Telashe për Ten Hag: Dëmtohet mesfushori, mbyll para kohe sezonin dhe aventurën me United

Mesfushori austriak Marcel Sabitzer ka mbyllur para kohe sezonin me fanellën e Manchester United për shkak të një dëmtimi. I ardhur në janar në formë huazimi nga Bayern Mynih, mesfushori pësoi të dielën një dëmtim në menisk.

Pas kontrollit mjekësor, u konfirmua se dëmtimi është i rëndë dhe Sabitzer nuk do të zbresë më në fushë këtë sezon. Ai do të mungojë për Manchester United në ndeshjet vendimtare për një vend në Champions League dhe në finalen e FA Cup, në derbin ndaj City.

Ky mund të jetë edhe fundi i aventurës së Sabitzer me fanellën e “djajve të kuq”, pasi nga 1 korriku ai do të jetë sërish lojtar i Bayern. Këtë sezon, austriaku ka luajtur 18 ndeshje me Manchester United. Stafi mjekësor deklaroi se lojtari nuk ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale.

.

Të Ngjajshme

LAJMI I FUNDIT | Një delegacion nga Al Hilal fluturon në Paris: “Mbërin për të marrë Messin”

admin

IBRA I JEP LAMTUMIRËN FUTBOLLIT! Tonali në lot, San Siro emocionohet. “Nuk mund të marr frymë…” (VIDEO)

admin

Alderweireld në minutën e 94-të me eurogol, Antwerp i Van Bommel është kampion i Belgjikës pas 66 vitesh (VIDEO)

admin

Leave a Comment